Aydın Valisi Canbolat, Söke’de iki kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Demirçay Mahallesi’ne geldi. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Canbolat, dün Meteoroloji Genel Müdürlüğünün bölgede sağanak uyarısı verdiğini hatırlatarak 2 kayıp vatandaşın bulunması için toplamda 130'a yakın arama kurtarma ekibiyle çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

“KAYIPLARIMIZ ARIYORUZ”

Yaptığı açıklamada, Söke, Koçarlı ve Karpuzlu'da sağanak yağışın etkili olması nedeniyle su baskınları yaşandığını söyleyen Canbolat, Söke’nin Güneyyaka ve Demirçay mahallelerinde afetle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Geceden itibaren AFAD İl Müdürlüğü ekipleriyle Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, belediye itfaiyesi ve jandarmaya ait ekiplerin bölgeye intikal ettiğini aktaran Canbolat, “Bölgede maalesef ki şu ana kadar 2 vatandaşımız ölü olarak bir aracın içerisinde bulundu. Bir araçta bulunup da halen bulamadığımız ve araması devam eden bir vatandaşımız var Demirçay'da. Güneyyaka'da da yine 1 kaybımız var. O kaybımızı arıyoruz” diye konuştu.

Aydın’da metrekareye 117 kilogram yağış düştü Aydın’da metrekareye 117 kilogram yağış düştü

Vali 6 (1)

“Güneyyaka'da yaşlı bir teyzemizi de yaralı olarak helikopterle bir saat kadar önce alıp hastaneye intikalini sağladık” diyen Canbolat, “Bölgemizde Devlet Su İşleri, Karayolları, Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve ilçe belediye ekipleri de organize oluyorlar. Yoğun bir şekilde yolların tekrar faaliyete geçmesi, elektriklerin verilmesi ve diğer aksayan hususların da tekrar işler hale getirilmesi konusunda çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)