Kıbrıs gazisi 43 yıldır günlük tutarak yaşadıklarını kayıt altına alıyor Kıbrıs gazisi 43 yıldır günlük tutarak yaşadıklarını kayıt altına alıyor

Ziyarette ilçedeki 4.5 yıllık süreçte hayata geçen yatırımlara yönelik makamında bir araya geldiği Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’dan bilgi almasının ardından teşekkür eden Vali Canbolat, Merhum Başvekil Adnan Menderes’in emaneti olan ilçedeki bu dönem gözle görülür ölçekteki yenilik ve hizmetlerin takdire şayan olduğunu vurguladı. Koçarlı’ya teşrifleri nedeniyle Vali Canbolat’a teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı Kaplan ise Cumhuriyet döneminde dünden bugüne ilçenin yetiştirdiği en müstesna isim olan Merhum Başbakan Adnan Menderes’in portresini takdim etti.

Koçarlı’ya ziyarette bulunan Aydın Valisi Canbolat’ı, ilçede gerçekleştirdiği temaslarında, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ile AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Ümit Özdemir ile yönetim kurulu üyeleri de yalnız bırakmadı. Vali Canbolat, Demokrasi Şehidi Merhum Başvekil Menderes’in memleketi Koçarlı’nın dünden bugüne değişim ve gelişim süreçlerine yönelik makamında bilgi aldığı Belediye Başkanı Kaplan ve protokol üyeleriyle birlikte ilçenin sembol değerlerinden olan Cihanoğlu Camisi ile Cihanoğlu Kulesi’ne de ziyaret gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle sil baştan modernize edilerek hayata geçecek olan ilçenin simgesi Cihanoğlu Kulesi’ndeki restorasyon ve rölöve çalışmaları için Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) eliyle de her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Vali Canbolat, Koçarlı’nın önümüzdeki dönem ilin kültür ve turizm destinasyonu noktası olarak öne çıkacak ilçelerden olacağını söyledi. Vali Canbolat’a ziyareti nedeniyle teşekkür eden Başkan Kaplan, Koçarlı’nın kabuğunu kırmasına yönelik bu dönem elinden gelen her türlü gayreti gösterdiğini vurgulayarak daha büyük işler yapmak için belediyenin imkanları çerçevesindeki hizmetlerin yanı sıra hükümetin de desteğiyle göreve her daim hazır olduğunu belirti. (MURAT TAN)

WhatsApp Image 2023-09-10 at 00.01.41WhatsApp Image 2023-09-10 at 00.01.40WhatsApp Image 2023-09-10 at 00.01.40 (2)