Vatan Partisi Aydın 1. sıra Milletvekili adayı Avukat Zühre Genişel ve 3. sıra milletvekili adayı Yalçın Büyükdağ, NGC'yi ziyaret etti NGC Başkanı Ümit Özmen’in ev sahipliğindeki toplantıda Genişel ve Büyükdağ’ın yanı sıra partililerde katıldı.  Toplantıda konuşan Zühre Genişel ekonomik sıkıntılara değinirken "Dış ödemeler açığı rekor düzeyde. Türkiye’nin 500 milyar dolar borcu var. Emekli, çiftçi, memur, işçi evine ihtiyaçlarını götürmekte, ayın sonunu getirmekte zorlanıyor. Çiftçi tohum alamıyor, ekip biçemiyor. Birçok sanayi işletmesi kapatıldı. Aydın'da kayıtlı işsiz 20 bini aştığını görüyoruz. Türkiye genelinde de tablo bundan farklı değil" dedi.  
 

Savaş: Bu davaya ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu Savaş: Bu davaya ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu

“NATO’DAN DERHAL ÇIKMALIYIZ”
NATO’yu sert şekilde eleştiren Zühre Genişel, Vatan Partisi’nin programının  bu sorunları çözecek tek program olduğunu iade etti. Genişel, “NATO'nun bir uluslararası ilişkiler meselesiymiş gibi daha üst düzey bir siyaset anlayışıymış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Ancak NATO'ya üyelik iç siyasetimizin konusu tam da. NATO değil miydi Sivas'ta bu yangınları çıkarın, katliamları yapan? 15-16 Temmuz’da NATO değil miydi meclisimizi bombalayan? Ergenekon takipleri, Silivri takipleri Balyos takipleri NATO'nun takipleri değil miydi? Uğur Mumcular, Ahmet Taner Kışlalı cinayetleri, katliamları NATO değil miydi? NATO iddia edildiği gibi, teknik düzlemler üzerindeki bir sorun değildir, ülkenin hem güvenliği hem de barışı, huzuru hem de üretmesiyle ilgili önemli bir konudur, başa alınması gereken bir konudur” ifadelerini kullandı. Türkiye Yüzyılı’nın NATO’ya bağlı kalarak gerçekleştirilmeyeceğini savunan Genişel Türkiye’nin NATO’dan çıkması gerektiğini söyledi. 
 

WhatsApp Image 2023-04-17 at 17.19.11

"KAYNAĞI HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ"
Planlamanın ekonominin temeli olduğunu, tasarruftan elde edilen kaynakları hakça bölüşeceklerini vurgulayan Genişel ,"Halkımız milletimiz eziliyor, üretme kapasitemiz düşmüş, devletimizin borcu var. Planlama ekonominin temelidir. Tasarrufu yatırıma yönlendireceğiz. Yatırım olanaklarımızı geliştirdikten sonra üretim kapasitemiz artacak ve bu aynı zamanda istihdamı da arttıracak. Elde ettiğimiz kaynağı hakça bölüşeceğiz, işte hakça bölüşme ile bütün milletimizin refah düzeyini yükseltmek mümkün olacak” şeklinde konuştu. Vatan Partisi, Milletvekili 3’ncü sıra adayı Yalçın Büyükdağ ise "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 15 Temmuz gecesi Genel Başkanımız Doğu Perinçek önderliğinde diğer yöneticilerimiz en kritik müdahaleleri yaptılar. Bu kalkışmanın bir Fetöcü kalkışma olduğunu, Türk milletine, devletine karşı olduğunu ve ordunun milletiyle bütünleşerek bu darbeyi bertaraf edeceğini söyledikten sonra kamuoyunda hava değişti. Devlet organlarında da hava değişti milletin organlarında da. Türk ordusunun önünü açan da yine Vatan Partisi oldu. Ermeni Soykırımı yalanını ortadan kaldırdık. Bunu yaparken de yalnızdık. Zorlukları aşmak için Vatan Partisi'nin meclise girmesi şarttır. Vatan Partisi, güçlü devlet ve üreten millet için iktidar olacaktır" dedi. (HABER MERKEZİ)