Nazillili Kore Gazisi Şükrü Kabak’a vefatından 11 yıl sonra gazi unvanı verildi. Merhum gazinin madalyası eşi Emir Ayşe Kabak’a teslim edildi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi’nde yapılan törende şube başkanı Hasan Karataş, gazi eşi Emir Ayşe Kabak’a madalyasını takdim etti. Nazilli Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen “Ay yıldızın ışığında şehitlerin izinde” projesi kapsamında Ahmet Yesevi İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencileri Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Hasan Karataş, öğrencilere şehitlik, gazilik ve askerlik kavramlarını ve anılarını paylaştı. Madalya törenine Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürü Yalçın Peker, Rehber Öğretmen Gülbin Akoluk, , dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“ÖĞRENCİLERE GAZİLİĞİ ANLATIYORUZ”

Germencik’te eşini ve evini yangında kaybeden kişiye konteyner ev verildi Germencik’te eşini ve evini yangında kaybeden kişiye konteyner ev verildi

Dernek başkanı Hasan Karataş programda yaptığı konuşmada “Nazilli’deki tüm okullardaki öğrencilere proje kapsamında anlayabilecekleri düzeyde gazilik, şehitlik gibi kavramları anlatıyoruz. Mesela bugün ilkokul öğrencilerimize sembolik olarak daha masum şekilde anlatım yapıyoruz. Madalyamızın da Kaymakamımız ya da Belediye Başkanı yerine çocukların önünde verilmesini uygun gördük. Biz derneği kurduğumuzda Aydın’daki hiçbir Kore Gazisi madalyasını almamıştı. Kore’de bulunan Gaziler Bakanlığı muhatap olarak bizim derneğimizi alıyor. Bu nedenle tüm gazilerimize ulaşarak madalyalarını almalarını sağladık. Madalya takdim ettiğimiz ailemiz de gazi unvanını kazanmamış ve hiçbir imkanından yararlanmıyordu. Şimdi artık gazi kartını göstererek imkanlardan yararlanabilecek” ifadelerini kullandı.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR