İçişleri Bakanı Yerlikaya: Adıyaman'da depremzedeler için yaklaşık 64 bin 500 konut yapılacak İçişleri Bakanı Yerlikaya: Adıyaman'da depremzedeler için yaklaşık 64 bin 500 konut yapılacak

Kuşadası Belediyesi tarafından Kuştur Mevkii’nde bulunan Adagöl Mesire Alanı'nda 'Bir kere Kale Kapısı'ndan geçtiysen seni de bekliyoruz' sloganıyla Adalılar Buluşması etkinliği düzenlendi.

Türkiye'nin farklı coğrafyalarından Kuşadası'na gelerek yerleşenleri kaynaştırmak için düzenlenen etkinliğe, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dayanışma dernekleri ve binlerce kişi katıldı. 
 

'ORTAK NOKTAMIZ ADALI OLMAK'

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Yaşantısının geri kalanını geçirmek niyetiyle Kuşadası’nda oturan herkes Türkiye'nin ya da dünyanın neresinden gelirse gelsin Adalıdır. Bu sözümüzün ifadesi olarak da bugün Adalılar Buluşması etkinliğini gerçekleştirdik. Türkiye'nin dört bir yanından gelmiş hemşehrilerimizle buluştuk. Burada herkes kendi kültürünü, oyunlarını ve lezzetlerini paylaşmasına rağmen ortak noktamız Adalı olmak. Kuşadalıların çok güzel bir sözü var. Kale Kapısı'ndan geçen ve altındaki çeşmeden su içen herkes bir gün Adalı olur. Bugün tüm alanı gezdim. Hemşehrilerim mutlu ve gökyüzünün altında bu güzel kente aidiyet duygusuyla hareket ediyorlar. Bizim etkinliği düzenlerken de amacımız birlik ve beraberlik duygusunu güzel bir şekilde yaşamaktı. Umuyorum ki herkesin günü keyifli geçmiştir” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)