CHP’nin 4 – 5 Kasım tarihlerinde gerçekleşen ve Özgür Özel’in genel başkan seçildiği 38’inci Olağan Kurultay’ının ardından gözler, partiden çeşitli nedenlerle ayrılan isimlerin bundan sonra izleyeceği yol haritasına çevrildi.

O isimlerden birisi de CHP’de uzun yıllar siyaset yaptıktan sonra Muharrem İnce’nin liderliğinde kurulan Memleket Partisi’nde Aydın İl Başkanlığı görevinde bulunan ve bir süre önce partisiyle yollarını ayıran Cavit Yenipazarlı.

Yeni Kıroba gazetesinin sorularını yanıtlayan Yenipazarlı, eski partisi CHP’ye geri dönüşe olumlu baktığını bildirdi.

“30 YIL EMEK VERDİM”

Meclis'te 733 dokunulmazlık fezlekesi bulunuyor Meclis'te 733 dokunulmazlık fezlekesi bulunuyor

Bu konuda partililerden de talep olduğunu ifade eden Yenipazarlı, “Her gün birkaç arkadaş, rastlaşıyoruz ya da telefon ediyorlar, ‘partiye dön’ diyorlar. Genel Başkan ne diyecek? O konuda bilmiyorum. Ama ben geri dönüşe olumlu bakıyorum. 30 yıllık emek verdiğimiz bir parti. Bizim küsme lüksümüz yok. 5 yıl önceki şartlar farklıydı. Şimdiki şartlar farklı. Partimizi başarıya götürmek, iktidar yapmak istiyoruz. Üstümüze görev düşerse yapmaktan kaçmayacağız” görüşlerini dile getirdi.

“UZAKLAŞANLAR DÖNMEYİ DÜŞÜNÜYOR”

Genel başkan değişiminin sinerji yarattığını kaydeden Yenipazarlı, “Her şey birdenbire doğru olmaz ama bir sinerji yarattığı da kesin. Partiden bir şekilde uzaklaşan arkadaşlar da geri dönmeyi düşünüyorlar” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)