CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve Sultanhisar İlçe Başkanı Davut Yavuz’u hedef alan Sultanhisar Belediye Başkanı CHP’li Osman Yıldırımkaya, sert açıklamalarını sürdürdü.

İlçe Başkanı Davut Yavuz’un yerel seçimlerde kendi aleyhine çalıştığı iddiasını yineleyen Yıldırımkaya, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneklerinde ve ahlakında hainlere ve partiyi satanlara da asla yer yoktur” ifadelerini kullandı.

“NEDEN YANDAŞ DAVRANIYORSUNUZ?”

CHP Aydın Milletvekili Bülbül’ün “Parti hukuku çalışacaktır” sözlerinin ardından tekrar açıklama yapan Yıldırımkaya, “2024 Mahalli İdareler Seçimlerinden 6 ay önce aleyhte çalışmalarına başlayan CHP Sultanhisar İlçe Başkanı Davut Yavuz için seçimden 100 gün geçmesine rağmen çalıştıramadığınız hukuku çalıştıracağınız günü merakla bekliyorum. Sayın Bülbül, bu arada hazır siz bahsetmişken şunu söyleyeyim Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneklerinde ve ahlakında hainlere ve partiyi satanlara da asla yer yoktur. Ayrıca tarafınızca gereğinin yapılmaması için neden bu kadar ısrarcı ve yandaş davrandığınız da büyük bir soru işaretidir” görüşlerini aktardı.

İncirliovalılar, Aşure hayrında buluştu İncirliovalılar, Aşure hayrında buluştu

“ASLA KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL”

Yıldırımkaya, “Söylemleriniz ve yaptıklarınız birbiriyle uyuşmadığı gibi partimize ciddi zarar vermektedir. Bizler dişimizi tırnağımıza takıp, gece gündüz, kapı kapı dolaşarak kazandık bu seçimleri, öyle koltukta oturarak değil. İşte tam da bu yüzden bu yaşanan olaylar tarafımca asla kabul edilebilir boyutta değildir. Partimizin de gelenek ve ahlak kurallarına da aykırıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR