İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner’in, partiden istifa eden isimlere yönelik, “Önümüzdeki süreçte kendilerinin nerelere savrulduğunu göreceğiz” açıklamasına, partiyle yollarını ayıran eski Efeler ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Semra Yücel’den yanıt geldi.

Yeni Kıroba’ya konuşan Yücel, “Recep Taner, ‘Nereye savrulacaklarını göreceğiz’ demiş. İsim vermiş ya da vermemiş önemli değil. Kendisi eski partisinden savrulmuştur. İYİ Parti’nin de eski partisi olmadığını hala anlayamamıştır. Kendi il başkanlığı döneminde 2 belediye başkanının partiden ayrıldığını da hatırlatmak isterim” dedi.

BAŞKA PARTİYE GEÇECEK Mİ?

Meclis'te 733 dokunulmazlık fezlekesi bulunuyor Meclis'te 733 dokunulmazlık fezlekesi bulunuyor

2023 seçimleri için yapılan önseçimde ikinci çıkmasına karşın milletvekili aday listesinde beşinci sıraya kaydırılan Yücel, ilerleyen süreçte başka partiye geçip geçmeyeceğine ilişkin soruya ise şu sözlerle yanıt verdi:

“Ben herhangi bir siyasi planlama çerçevesinde istifa etmedim. Bundan sonraki süreç neyi gösterecek, tabii ki görmek lazım. Şu an çok hareketli bir dönem. Yeni partiler oluşuyor. Mevcut partilerden teveccühler var ama dediğim gibi ben bir siyasi planlama çerçevesinde istifa etmedim. Birçok kişinin bana söylediği şey, ‘geç bile kaldın’ dediler. İYİ Parti’nin kurucusu olarak, bunca zamandır emek veren biri olarak yaşananları kimse reva görmedi.” (KIVANÇ UĞUR)