Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar hedefimize sadığız Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar hedefimize sadığız

Geride bıraktığımız 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Aydın’ın turistik ilçeleri Kuşadası ve Didim, yüz binlerce tatilciyi ağırladı. Bayram bereketinden dolayı en fazla sevinen meslek gruplarının başında da turizmciler geldi. 

ozdentacu1234

Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden, ilçedeki otellerin bayram tatilini yüzde 90 ile yüzde 100 arası dolulukla geçirdiğini belirterek, durumdan memnuniyetlerini dile getirdi. Özden, temmuz ve ağustos aylarının da hareketli geçmesini beklediklerini aktardı. 

ilkbaharbulentv (1)

YERLİ TURİST AKINI 

Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent İlbahar da “Oteller yüzde 100 doldu. Nasıl doldu? 9 günün 3 veya 4 gününde doldu. Bunda esas etken yerli turistlerin gelmesi. Şu anda yabancılar pek gelmiyor. Alışveriş yerlerinde hareketlilik yaşandı. Temmuz ve ağustos aylarında da yoğunluk bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR