Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 40. yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde, 13-16 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kuzey Kıbrıs Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen basketbol müsabakalarına, ADÜ Erkek Basketbol Takımı da katılacak.

Takımın teknik sorumluluğunu ADÜ Öğretim Elemanları Doç. Dr. Çağatay Dereceli ve Arş. Gör. Ünsal Altınışık üstlenirken, yöneticilik görevini Dr. Öğr. Üyesi Hasan Güler üstlenecek. Muhammet Faik Altınkalem, Orkun Kemal Ertaş, Hamza Alptuğ Baştuğ, Mert Akarsu, Hakan Çakır, Ömer Ayaz, Soner Sarı, Erşah Ersoy, Yunus Özil ve Ege Öğünç ise sporcu kadrosunda yer alacak.

TFF, eski milli futbolcu Oktay Derelioğlu'na yapılan saldırıyı kınadı TFF, eski milli futbolcu Oktay Derelioğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, üniversitenin başarılarından gurur duyduğunu belirterek, öğrencilerin her yarışmada ADÜ ve Aydın'ı gururlandırdığını vurguladı. Kent, başarıda emeği geçen öğretim elemanları, öğrenciler ve tüm ekibi kutlayarak, bu başarıların devam etmesini temenni etti. (MURAT TAN)