Öğretmenleri eşliğinde 4 Mayıs tarihinde ADÜ’yü ziyaret eden 11. sınıf öğrencilerine, Aydın İktisat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Fen Fakültesinde yer alan Zooloji Müzesi tanıtılırken, öğrenciler fakülteleri ve üniversite hayatını yakından inceleme imkânı buldu.

İlgili akademik birimlere yönlendirilen öğrencilere bölüm temsilcileri tarafından, okulların bölümleri, teknik ve fiziksel imkânları hakkında bilgiler verildi. Kampüste yaşam, öğrencilere sağlanan imkânlar, sosyal faaliyetler ile fakültelerin ve meslek yüksekokullarının sahip olduğu fiziki ve sosyal imkânlar yerinde tanıtıldı.

ADÜ’YÜ TERCİH LİSTESİNE EKLEDİLER

MEB'de görevde yükselme yazılı sınavı için başvuru süreci başladı MEB'de görevde yükselme yazılı sınavı için başvuru süreci başladı

ADÜ Fen Fakültesinde yer alan Türkiye Yaban Arıları Müzesi (TUYAM) ve Zooloji Müzesini de ziyaret eden öğrenciler, her iki müzede sergilenen örneklerle biyolojik zenginliğe sahip birçok canlıyı yakından görme imkanı buldu. Bölümler hakkında detaylı bilgi alarak ilgili bölümlerin laboratuvar ve araştırma merkezlerinde teknik gezi imkânı da bulan öğrenciler, ADÜ’nün fiziki imkânları hakkında fikir edindi. ADÜ tercihleri arasına alacaklarını ifade eden öğrenciler, gezi sırasında keyifli vakit geçirdiklerini belirtti. (HABER MERKEZİ)