Öğrencilerin teorik bilgilerini pratik uygulamalarla pekiştirmelerine olanak tanıyacak olan Reklam Atölyesi’nin açılışına, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Hale Bozkurt, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Danışmanlığını Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Emrah Başer’in yaptığı ADÜ Reklam Atölyesi’nin, yenilikçi projeler ve yaratıcı çalışmalarla üniversitenin vizyonuna katkı sağlaması hedefleniyor. Atölye bünyesinde düzenlenecek olan çeşitli projeler ve workshoplar, öğrencilerin sektöre hazırlıklı bir şekilde adım atmaları için imkan sağlayacak.

Dekan Prof. Dr. Bozkurt, “Reklam Atölyesi, öğrencilerimizin yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmaları için büyük bir fırsat sunuyor. Bu atölye sayesinde öğrencilerimiz, sektörün dinamiklerini yakından tanıyarak mesleki anlamda kendilerini geliştirebilecekler.” dedi.

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı

ADÜ REKLAM ATÖLYESİ, İLK ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Yenilenen altyapısı ve modern ekipmanlarıyla öğrencilere çağın gereksinimlerine uygun eğitim sunmayı hedefleyen Reklam Atölyesi’nin ilk etkinliği ise çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Nöropazarlama Danışmanı Mehmet Kaya’nın konuşmacı olarak yer aldığı seminerde, nöropazarlamanın birey üzerindeki etkisi, bireylerin satın alma davranışlarının üzerinde ne gibi değişiklikler gösterdiğini ve reklamların insan beyninin hangi kısımlarına etki ettiği hakkında bilgi verildi. Nöropazarlamanın satın alma davranışlarını hangi ölçüde değiştirdiği konusunda detaylı bilgilerin verildiği seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

ADÜ Reklam Atölyesinin, gelecekte de benzer etkinliklerle öğrencileri ve ilgilenenleri bilgilendirmeye devam edeceği ifade edildi. Bu etkinlikler sayesinde öğrenciler, reklamcılık alanında en güncel bilgiler ile donatılarak, mezun olduklarında sektöre güçlü bir başlangıç yapma imkanı bulabilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ