27. kez düzenlenecek olan ADÜFEST için Adnan Menderes Üniversitesi, hazırlıklarını tamamladı. Şenlikler, 13-17 Mayıs tarihleri boyunca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde çeşitli konserlerle dolu bir program sunacak ve tüm halka açık olacak.

Festival, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 10:00'da Merkezi Derslikler önünden başlayacak kortej yürüyüşü ile açılacak. Gün boyunca çeşitli gösterilerin yer alacağı etkinlikler, saat 20:00'de İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu konseri ile devam edecek.

14 Mayıs Salı günü saat 10:30'da ADAFOD Kuşadası Fotoğraf Dostları Fotoğraf Sergisi açılışı yapılacak. Ardından saat 16:00'da KEGEV Hafif Batı Müziği Topluluğu Konseri, 18:00'de ise 90'lar DJ Perküsyon ve Metin Erkoç konseri gerçekleştirilecek. Aynı gün saat 20:30'da ADÜ Ses yarışması final gecesi ve Halk Dansları Topluluğu gösterisi yer alacak.

15 Mayıs Çarşamba günü saat 20:30'da ADÜ Türk Sanat Müziği Korosu Konseri düzenlenecek.

Başkan Gençay: “Güzel bir Akbük için var gücümüzle çalışacağız” Başkan Gençay: “Güzel bir Akbük için var gücümüzle çalışacağız”

16 Mayıs Perşembe günü saat 13:00'te ADÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü tarafından hazırlanan Şan, Flüt, Piyano Konseri gerçekleştirilecek.

17 Mayıs Cuma günü ise saat 20:00'da Atatürk Kongre Merkezi Önü Amfi Tiyatro'sunda 'Ne Var Ki' grubunun konseri ile etkinlikler sona erecek.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA