Kuşadası’nda ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması devam ediyor Kuşadası’nda ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması devam ediyor

Yükseköğretimde öğrenim gören engelli öğrencilerin fiziksel mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla YÖK tarafından verilen, Engelsiz Üniversite Ödülleri için bu yıl 112 üniversiteden toplam 1709 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonuçlarına göre, 76 üniversite 319 bayrak almaya hak kazandı.

Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet Bildiren, Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi Daire Başkanlığı tarafından 2024 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri’ne yapılan başvuruda; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi açık, yarı açık ve kapalı alanların engelli bireylere yönelik düzenlenmesine ilişkin kanun, tüzük, imar planları, yönetmelik hükümleri, TS 9111 ve farklı uluslararası standartlar gözetilerek, fen, sağlık ve çevre şartlarına uygunluğunu kanıtlayarak engelliler için tüm alanlarının erişilebilir olduğunu tescilledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ