Söke'de nehirde kaybolduğu değerlendirilen kişi için arama çalışması başlatıldı Söke'de nehirde kaybolduğu değerlendirilen kişi için arama çalışması başlatıldı

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olan Aydın’da, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte yangınlar artış gösterdi. Artan sıcaklıklar, vatandaşlar için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bu duruma dikkat çekmek ve tedbir alınmasını sağlamak amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Aydın'da yaşayan vatandaşları SMS yoluyla uyardı. 

AFAD tarafından gönderilen mesajda, Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) raporlarına dayanarak önümüzdeki 10 gün boyunca devam edecek sıcak hava şartlarına dikkat çekildi. Mesajda, vatandaşlardan açık alanlarda ateş yakmamaları, ateş yakanları uyarmaları ve acil durumlarda 112’yi aramaları istendi. AFAD'ın gönderdiği SMS'te şu ifadelere yer verildi: 

“OGM'ye göre; 10 gün sürecek sıcak hava şartları nedeniyle vatandaşlarımızın açık alanda ateş yakmaması, yakanları uyarması ve 112’ye haber vermesi rica olunur.” 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA