Açıklamasında geçtiğimiz gün akşam saatlerinde CHP Aydın İl Gençlik Kolları üyesi 4 kişi tarafından aracının takip edilmesi nedeniyle emniyete şikayette bulunduğunu aktaran Ancın, “Eşkıyalığı oturdukları masanın yedinci ortaklarından öğrenen bu güruh sabrımızı zorlamaya başlamıştır. Bizler “efelik efendiliktir” dedikçe bu densizlerin hadsizliklerinin boyutu giderek artmaktadır” ifadelerini kullandı. Bozdoğan ve Nazilli’de partilerinin bayrak ve afişlere yapılan saldırıların CHP Gençlik Örgütlerinin organizasyonu çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirten Ancın, “Buradan hatırlatmak isteriz ki bu saldırılar Ak Gençliği yıpratmak için yetmez, bu saldırılar Ak Gençliği bölmez” dedi.

“TAKİP VE TACİZ EDİLMEYE BAŞLADIK”

Beraberindeki AK Parti Nazilli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu ile birlikte açıklama yapan Başkan Ancın, “İlk olarak Bozdoğan ilçemizde yaşanan bayrak ve afişlerimizin yakılmasıyla başlayan süreç Nazilli ilçemizde de benzer bir saldırının gerçekleşmesiyle gündemimizi meşgul etti. Her ne kadar ilk Bozdoğan saldırısında bu meseleyi tüm CHP örgütlerine mal etmeyip birkaç densizin hadsizliği olarak algılamış olsak da;  benzer bir saldırının Nazilli ilçemizde de gerçekleşmesi, bu densizliklerin CHP Gençlik Örgütlerinin organizasyonu çerçevesinde gerçekleştirildiği gerçeğiyle bizi karşı karşıya bıraktı. Üstüne üstlük ben ve yönetimim kişisel olarak takip ve taciz edilmeye başladık” diye konuştu.

DSC_0438

Geçtiğimiz gece saat 1:30 sularında il başkanlığında yaptıkları toplantının ardından yaşadıklarını aktaran Ancın, “Bu toplantının ardından en son kalan üç arkadaşımızla araçlarımıza doğru ilerledik. İl başkanlığından çıktığımızda benzinliğe doğru yürüyerek giderken bir aracın içerisinde 4 kişinin bize doğru baktığını farkettik. İçerideki şahısları görmedik. İleride benzinliğin karşısında aracım vardı. Diğer arkadaş yanımızdan ayrıldığı için aracıma doğru iki arkadaş ilerledik. Araca bindikten sonra 10-15 dakika sohbet ettik. Aracı hareket ettirdiğimizde aynı araç bizim önümüzden tekrar geçti. Yanımdaki arkadaşla aynı aracı ikinci kez gördüğümüz için bizi takip etmediği konusunda kendi aramızda gülüştük” dedi.

“EŞİM VE ÇOCUKLARIM DURUMDAN ETKİLENDİLER”

Aracıyla hareket etmesinin ardından aynı araç tarafından yakın markaja alındığını ve yavaşladığında yavaşlayan ve hızlandığındaysa hızlanan araç nedeniyle U dönüşü yaparak Adnan Menderes Bulvarı’na saptığını söyleyen Ancın, “Araç benimle beraber tur atıyor. Aracın karşı şeritten geldiğini gördüğümde içerisinde 4 kişinin olduğunu farkettim. Mobese kayıtlarında da bu mevcut yani taciz edildim. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bu konu hakkında bilgi vererek şikayetçi oldum. Emniyetten çıkarken aynı aracın adliyenin önünde bize doğru baktığını gördüm. Emniyet ekiplerine durumu iletince beni takip eden aracın peşine takıldılar. Ben de yarım saat emniyette bekledim. Ardında şahısları emniyete getirdiler. Şikayetimizi belirttik. Eşime de durumu anlattım. Eşim ve çocuklarım da durumdan çok etkilendiler” diye konuştu.  

“SANDIKTA DA BU YAPTIKLARININ KARŞILIĞINI BULACAKLARDIR”

Kendisini takip eden şahısların CHP’nin gençlik örgütünün hem mensupları hem de gönüllüleri çıktığını söyleyen Ancın, “İsimleri de bizde mevcut. Onlar hakkında şikayetimizi belirttik ardından emniyetten ayrıldım onlar da ifadelerini veriyorlardı. Yani bu süreç 14 Mayıs’ta Allah izin verirse sandıkta da bu yaptıklarının karşılığını bulacaklardır. Tabi üzüldük. İki kızım var onlar da bu olaydan etkilendi. Sabah büyük kızım araca binerken bizi takip mi edecekler diye soruyor. Bu durumdan kaynaklı eşim bu süreçte etkilenmemesi için memleketi Kütahya’ya gitti. Yaşadığımız bu durum pek hoş olmadı” diye konuştu.

Kuşadası geleceği geri dönüşümle korumada kararlı Kuşadası geleceği geri dönüşümle korumada kararlı

“HADSİZLİKLERİNİN BOYUTU GİDEREK ARTMAKTADIR”

“Bizler demokratik değerlere ve milletimize olan saygımızdan dolayı hiçbir siyasi partinin propaganda yapma hakkını engellemeye çalışmıyoruz” diyen Ancın, “Fakat her ne hikmetse karşımızda demokrasi havariliği yapan zevatlar bu durumu hakları olarak görmeye başlamış ve eşkıyalığa soyunmuşlar. Eşkiyalığın merkezi ise CHP Gençlik örgütleri olmuştur. Eşkıyalığı oturdukları masanın yedinci ortaklarından öğrenen bu güruh sabrımızı zorlamaya başlamıştır. Bizler “efelik efendiliktir” dedikçe bu densizlerin hadsizliklerinin boyutu giderek artmaktadır. Buradan hatırlatmak isteriz ki bu saldırılar Ak Gençliği yıpratmak için yetmez, bu saldırılar Ak Gençliği bölmez, bu saldırılar Ak Gençliği zaafiyete uğratmaz, bu saldırılar Ak Gençliği korkutmaz. Tam aksine bu saldırılar Ak Gençliğin ne kadar vakar sahibi olduğunu gösterir. Bu saldırılar Ak Gençliğin birliğini perçinler, bu saldırılar Ak Gençliği daha diri hale getirir. Bizler bu yaşananlara rağmen asaletimizden ödün vermeden milletimizin derdiyle dertlenmeye devam edeceğiz. Bizler bu vandalizm karşısında ferasetimizi korumaya devam edeceğiz. Bizler milletimize ve davamıza yakışan hareketler sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Ancın açıklamasını şu ifadelerle noktaladı; “Hamurunu milletimizin yoğurduğu, rotasını milletimizin çizdiği Ak Parti hareketi” sizleri bu defa tamamen tarihin tozlu sayfalarına gömecektir. Milletimiz bu eşkıyalıklara gereken cevabı 2002’den bu yana olduğu gibi vermeye devam edecektir. Yakılan bayraklarımız, yırtılan afişlerimiz, uğradığımız saldırılar zafere olan inancımızı perçinleyecek, Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı olarak Türkiye Yüzyılını başlatacaktır” (MURAT TAN)