Hakkâri Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından Meclis’te kürsüyü işgal eden DEM Parti’li vekillerle, onlara tepki gösteren AK Parti’li vekiller arasındaki tartışma, genel kurulun ikinci gününde de sürdü.

Nazilli’de voleybolcular Başkan Tetik’e seslendi Nazilli’de voleybolcular Başkan Tetik’e seslendi

Toplantıda söz alan DEM Parti Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, AK Parti Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş’ın yaşanan gerginlik sırasında, cinsiyetçi sözler sarf ettiğini iddia ederek, “Terbiyem bu sözü tekrarlamaya yetmiyor” dedi.

“DÖVİZLERİ SİLAH OLARAK KULLANDILAR”

Sataşma üzerine söz alan AK Parti Aydın Milletvekili Sarıbaş ise suçlamayı reddederek, “Dünkü Genel Kurul çalışmalarımızda hazımsızlıklarını Meclise taşımak isteyen DEM Parti mensuplarının kürsüyü işgaline hep beraber şahit olduk. Şunu ifade etmek isterim ki dövizi ilk olarak bizim kıymetli milletvekillerimizin kafasına fırlatan DEM Parti’li milletvekilleridir. Dövizleri silah olarak kullanmışlardır. Bakın, o dövizler, milletin Meclisinde değerli milletvekillerimizin kafasına atılarak bir silah olarak kullanılmıştır” diye konuştu.

“TERBİYEM MÜSAADE ETMEZ”

AK Parti’li Sarıbaş, “Çirkin sözler ifade ettiğimi söylemiş bir milletvekili, benim terbiyem öyle şeylere müsaade etmez, kendileri böyle şeyler düşünebilirler ama bizim terbiyemiz böyle şeylere müsaade etmez ki böyle bir şey yalandır. Bunu söyleyen ispat edemezse istifa etsin, buyursun, yapabilir mi? Yapamaz. Bizler milletin Meclisinde milletimizin iradesini temsil ediyoruz. Sizin ölçüsüz davranışlarınıza, terör örgütü yandaşlığınıza hiçbir zaman müsaade etmedik ve müsaade etmeyeceğiz” görüşlerini dile getirdi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR