AK Parti Aydın Milletvekili Sarıbaş, TBMM’de Genel Kurulu’nda göreve seçilip ant içmesinin ardından yaptığı ilk konuşma İsrail tarafından Filistin halkına yapılan insanlık dışı uygulamalarla ilgili oldu. TBMM Genel Kurulu’na boynunda Filistin atkısıyla katılan Milletvekili Sarıbaş yaptığı açıklamada, “Filistin'de bitmek bilmeyen ve hedefi doğrudan siviller olan tüm saldırıları kınıyorum” dedi.

“FİLİSTİN EMSALİ GÖRÜLMEMİŞ BİR KUŞATMA ALTINDADIR”

Filistin-İsrail arasında son zamanlarda yaşananların uzun süredir tarifsiz sıkıntı, umutsuzluk ve acılara yol açtığını belirten Milletvekili Sarıbaş, “Toprakları, hayatları ve gelecek umutları ellerinden alınan Filistin halkı bugün emsali görülmemiş bir kuşatma altındadır. Filistin halkının sağlık, gıda, su, ibadet gibi en temel haklarının ellerinden alınması bir insanlık dramına dönüşmüştür. Annesini kaybeden, gelecekleri ellerinden alınan yüzlerce masum çocuk, gözleri önünde çocukları katledilen yüzlerce anne. Sağ kalanlarda savaş korkusuyla ve yaşam mücadelesiyle baş başa kalmışlardır” diye konuştu.

“KALICI BARIŞA DAVET EDİYORUM”

Sezgin’in vefatının üzerinden 7 yıl geçti Sezgin’in vefatının üzerinden 7 yıl geçti

Filistin’de devam eden saldırıları kınayan Sarıbaş, “İsrail'in Filistin halkının temel haklarını hiçe sayan yaklaşımı maalesef, kendi halkının güvenliğini de tehdit etmektedir. Filistin'de bitmek bilmeyen ve hedefi doğrudan siviller olan tüm saldırıları kınıyorum. Masum canların ölümüne daha fazla sebep olmadan kalıcı barışa davet ediyorum” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)