Aydın’da 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı’nın AK Parti çatısı altında hangi ismi aday olarak göstereceği siyasi kulislerde en çok konuşulan konular arasına girdi. Son iki dönemdir Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’ın ismi bu dönem yeniden aday gösterileceği yönünde dillendirilirken, bazı isimler de gündeme gelmeye başladı.

ESKİ VEKİLLERİN DE İSMİ GEÇİYOR

14 Mayıs’taki Genel Seçimler’de yeniden milletvekili adayı olarak listeye yazılmayan TBMM 27. Dönem AK Parti Aydın Milletvekilleri Rıza Posacı ile Metin Yavuz’un da Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için aday adaylığı başvurusunda bulunduğu bilinirken, siyasi kulislere göre AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz de olası adaylar arasında gösterildi.

BAŞARILI BAŞKANLARIN ADI DA GÜNDEMDE

14. Kitap Kafe Ovaeymir’de açılıyor 14. Kitap Kafe Ovaeymir’de açılıyor

Ayrıca AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Başkan Vekili Yardımcısı Mehmet Umut Tuncer, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ile bu dönem hayata geçirilmesini sağladığı hizmetlerle adeta Koçarlı’nın çehresini değiştiren Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın ismi de bir süredir Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilebileceği yönünde konuşulurken, Aydın kamuoyu ilerleyen süreçte yaşanacak gelişmelere dikkat kesildi.

Aday belirleme sürecinde, Cumhur İttifakı ortağı MHP ile de yakın temasta bulunan AK Parti’de heyetler arasındaki istişarelerin ardından Aydın’da yapılacak anket sonuçlarına göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi için nihai aday şekillenecek. (MURAT TAN)