Söke Belediyesi temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı Söke Belediyesi temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı

Nazilli Turan Mahallesi’nde 2017 yılından bu yana hizmet veren 13 Nolu Sağlık Ocağı’nda görevli doktor H.H. Ö. hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre doktor H.H.Ö. sağlık ocağının karşısında bulunan eczanenin sahibi eski eşinin işlerine ket vurmak amacıyla sağlık ocağının kapanması için yetkili kurumlara dilekçe yazdı. Mahalle sakinleri ayrıca söz konusu doktorun kendileriyle yeterince ilgilenmediği ve sık sık sigara içtiği yönündeki şikayetleri mahalle muhtarı Serpil Akçasakız’a iletti.

“SAĞLIK OCAĞIMIZ YERİNDE KALMALI”

Konuyla ilgili olarak Yeni Kıroba Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Turan Mahalle Muhtarı Serpil Akçasakız muhtarlık binasının sağlık ocağından oldukça uzak bir mesafede bulunduğunu belirterek “Ben sağlık ocağında neler olup bittiğini bilmiyorum. Ama vatandaşlar bana gelip şikayette bulunuyorlar. Vatandaş neden böyle bir serzenişte buluyor bilmiyorum. Sağlık ocağının taşınması konusu ise bu durumdan bağımsız olarak var olan bir konu. Binanın fiziksel olarak yetersiz kaldığı söyleniyor. Eğer bina yetersizse biz eksikleri tamamlamaya hazırız. Ne gerekiyorsa yaparız. Çünkü mahallemizde çok sayıda yaşlı vatandaşımız var. Engelliler de var. Sağlık ocağının yeni diş hastanesi binasına taşınacağı söyleniyor. Biz böyle bir şey olmasını istemiyoruz. Sağlık ocağında görevli doktorların hasta yükü çok fazla bunu biliyoruz. Tek derdimiz sağlık ocağımızın yerinde kalması” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞINI SÖYLEDİ

Öte yandan eleştirilerin hedefindeki sağlık ocağında görevli doktor H.H.Ö. konuyla ilgili olarak Yeni Kıroba Gazetesi’ne yaptığı açıklamada hakkında ortaya atılan iddiaları reddederken sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını beyan etti.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR