Kırmızı-beyazlı kulüple iki yıllığına anlaşan Alex için kentteki bir otelde imza töreni düzenlendi.

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, törende yaptığı konuşmada, Türk futbolunda örnek kişiliğiyle iz bırakan Alex'i, teknik direktör olarak yeniden ülkeye kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Boztepe, Antalyaspor'un hedeflediği başarılarda Alex'e inandıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Alex ile iki yıllık sözleşme imzalıyoruz. Kendisiyle birlikte başarılarla dolu iki yıl geçireceğiz. Toplantılar yapıyoruz. Futbol mühendisliğine başladık. Önerdiği oyuncularla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Transfer engelini kaldıracağız. Bütçemize uygun en ideal kadroyu oluşturacağız. Antalyaspor ligde kalmak için oynamayacak. Antalyaspor'un her zaman hedefi olacak, çıta yüksek olacak."

Alex de Souza ise çok sevdiği Türkiye'ye bu kez teknik direktör olarak geldiği için yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Kendisine inanan Antalyaspor camiasına teşekkür eden Alex, kendisini evinde gibi hissettiğini ifade etti.

Brezilyalı çalıştırıcı, Antalyaspor'da başarılı olmak için iyi hazırlandığını vurguladı.

Derinden inceleme fırsatı bulduğunu söylediği takımın Nuri Şahin ile Sergen Yalçın dönemlerinde sergilediği performans hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunu aktaran Alex de Souza, kırmızı-beyazlıların Brezilyalı kalecisi Helton Leite ve diğer oyuncularla görüştüğünü, en iyi kadroyu oluşturmak istediklerini söyledi.

Beşiktaş'ta Tüpraş Stadı'nın zemin yenileme çalışmaları başladı Beşiktaş'ta Tüpraş Stadı'nın zemin yenileme çalışmaları başladı

Semih Şentürk ekibinde değil

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Alex, Semih Şentürk'ün ekibinde yer almayacağını ancak Mehmet Aurelio'nun yardımcılarından biri olduğunu açıkladı.

Alex, teknik direktörlük kariyerinin başında olmasına rağmen dersine iyi çalıştığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Antalyaspor benimle iletişime geçtikten sonra bunu kaçırmak istemedim. Karşılıklı değerlendirmeler sonucunda böyle bir anlaşmaya vardık. Güçlü, mücadeleci, taraftarı koşarak tribüne getirtecek bir kadro oluşturmak istiyoruz. Şehir dışından bile insanların izlemeye geldiği bir Antalyaspor hayalim var. İyi oyuncuları Antalyaspor'a getirmek istiyoruz. Antalyaspor'da olmak isteyen oyuncuları transfer etmek istiyoruz."

"Zico, Parreira ve Lazaroni ile konuştum"

Alex de Souza, Brezilyalı teknik direktör Arthur Zico ile görüşüp görüşmediği sorusunu ise "Tabii ki de konuştum. Hoca olarak çalışma arzusunda olduğumdan bunun için emek verirken Parreira, Zico, Lazaroni ile konuştum. Onların fikirlerine her zaman değer verdim. Türkiye'de tecrübeli hocalarımızla da görüşmelerim oldu. Bu süreç içerisinde ben bu yolun başında olduğum için tecrübelerinden tabii ki de faydalanıyorum her zaman. Benim kariyerim boyunca da öyle olacak." diye yanıtladı.

Kaynak: AA