İYİ Parti eski Efeler İlçe Başkanı Fatih Arslan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından ‘Buruk bir veda’ başlıklı bir açıklama yapan Arslan, “2015 Kasım seçimleri neticelenmiş AKP tekrar tek başına iktidar olmuş ve toplumdaki muhalif kesimlerin tamamı büyük bir umutsuzluk içerisine düşmüştü. Aynı günlerde mevcut düzen içerisinde Türk Milliyetçilerinin iktidar olamayacağı da anlaşılmış ve bu durum ciddi bir şekilde tartışılır hale gelmişti” dedi. 

O dönemde MHP’de ise belki tarihte ilk defa parti içi muhalefetin bu denli güçlendiğini anımsatan Arslan, şöyle devam etti: “Tam bu sırada MHP içerisinde olağanüstü kurultay talep eden ve büyük bir mücadeleye girişen Sayın Akşener, Sayın Özdağ ve kıymetli bakanımız Sayın Koray Aydın bir anda sadece Türk milliyetçilerinin değil Türkiye’deki bütün muhalif kesimlerin umudu haline gelmişti. Hukuksuzluklarla engellenen kongreler, kanunsuz bir şekilde iptal edilen kurultay ve sonrasında kurulan ‘Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu’ bu isimleri millet nezdinde iyice büyütmüş ve bilinirliklerini üst seviyeye taşımıştı.  Artık yeni bir parti kurma ve Türk Milliyetçilerini iktidar yapma vakti gelmişti.”

“MAALESEF OLMADI” 

İYİ Parti’nin bu şekilde kurulduğuna dikkati çeken Arslan, “Bu üç lider toplumun istekleri çerçevesinde birlikte hareket etmiş aynı parti çatısı altında bir araya gelmiş Sayın Özdağ ve Sayın Koray Aydın egolarını bir kenara bırakarak Akşener’in eşitler arası birinci konumunu kabul etmişlerdi. Her şey çok güzel başlamıştı. Herkes hedefe kilitlenmiş bir şekilde gece gündüz Türk Milliyetçileri iktidar olacak ümidiyle çalışıyordu. Yanlış anlaşılmasın, öyle kolay bir dönem de değildi.15 Temmuz yeni geçmiş, ülkede olağanüstü hal şartları üzerimizde de büyük bir baskı vardı. İlk iki sene her şey çok güzeldi. Her türlü baskıya rağmen mecliste grup sahibi olmuş ve 2019 seçimlerinde muhalefetin yıllar sonra kazandığı başarının en büyük mimarı olmuştuk. Keşke her şey başladığı gibi devam etseydi. Her şey başladığı gibi devam etseydi Türk Milliyetçileri iktidar olacak, AKP iktidarını sona erecek, başkanlık sistemi sona erecekti. Olmadı maalesef!” sözlerine yer verdi. 
 

Ökten: “Kendi ikbalimiz için başkasının yoluna taş koymadık” Ökten: “Kendi ikbalimiz için başkasının yoluna taş koymadık”

“SUÇLAYARAK GİTMEK BANA YAKIŞMAZ” 

Önce Ümit Özdağ’ın sonra Meral Akşener’in sonra da en değerli gördükleri Koray Aydın’ın partiden ayrıldığını hatırlatan Arslan, “Yani sizin anlayacağınız milletin umutlarını bağladığı üç lider de yok artık partide. Gelinen noktada topluma bir umut vaat edildiğini, doğru işler yapıldığını, doğru bir siyaset güdüldüğü söylemekte mümkün değil. Bu gidişatın elbette sorumluları var. Elbette suçlanacak çok kişi, tartışılacak çok konu, söylenecek çok söz var. Elbette sitemlerimiz, üzüntülerimiz, yaşadığımız haksızlıklar var. Lakin bilirim ki suçlayarak gitmek, kırıp dökerek gitmek bana yakışmaz. Beni 23 yaşında Gençlik Kolları Başkanı, 27 yaşında ilçe başkanı yapan, siyaseten önümü açan bir kuruma zarar vermek hiç yakışmaz. Doğru olan teşekkür ederek gitmek. Birlikte mücadele ettiğimiz herkese çok teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca hatırlayacağım, hep gururla anacağım bu büyük hikâyenin tüm kahramanlarına tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ezcümle İYİ Parti’den kırarak dökerek değil, teşekkür ederek istifa ediyorum” değerlendirmesinde bulundu. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR