DSİ Aydın’da bayrak değişimi DSİ Aydın’da bayrak değişimi

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, AYTO Meclis Başkanı Coşkun Cerit, AYTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Fatih Erkul, AYTO Yönetim Kurulu Üyeleri Belgin Çekmen Altay, M. Nuri Tuncal, Veli Tuna ve AYTO Genel Sekreteri İlknur Kahraman ile birlikte EXPO Center’ da düzenlenen 12. Yöresel Ürünler Fuarı’na katıldı.

Açılış konuşmaları sonrasında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, AYTO standını ziyaret etti. Ziyarette Başkan Ülken Hisarcıklıoğlu’na Aydın İnciri ikramında bulundu. Fuar ile ilgili açıklama yapan AYTO Başkanı Ülken, Türk ve Avrupa Birliği coğrafi işaret tescili AYTO tarafından alınan Aydın inciri başta olmak üzere Aydın’ın önemli ürünlerini tanıtmak için stant kurarak fuara katılım sağladıklarını belirtti.

“AYDIN’I ÖN PLANA ÇIKARMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Düzenlenen fuarın birkaç saatte tüm Anadolu'yu gezme imkanı sunduğunu belirten Başkan Ülken, “Aydın Ticaret Odası olarak coğrafi işaretli ürün konusunda yaptığımız çalışmalar ile bölgemizi, ilimiz halkını ve üyelerimizi bilinçlendirmeye, coğrafi işaretli ürünler bazında daha fazla katma değer oluşturma ve sürdürülebilirlik konusunu ön plana çıkarmaya devam edeceğiz. Bu vizyon ile bu önemli fuarda Aydınımızı ve başta Türk ve Avrupa Birliği coğrafi işaret tescili odamızca alınan Aydın İnciri olmak üzere Aydınımızın önemli ürünlerini tanıtmak için standımızı kurarak fuara katılım sağladık. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde 12 yıldır süren YÖREX fuarı; milli değerlerimize sahip çıkmak, markalaştırmak ve ticarileştirmek adına yaptığımız çalışmaların en önemlilerinden biridir. Yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini destekleyerek markalaşmalarını sağlamayı, katma değerini arttırmayı ve yöresel ürünleri üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan fuar bu yıl da üreticilerimize ve firmalarımıza ulusal market zincirleri, e-ticaret siteleri ve restoranlar zincirleriyle yüz yüze görüşme imkânı sunuyor” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)