Aydın-İzmir Otoyolu'nda kaza: 1 ölü Aydın-İzmir Otoyolu'nda kaza: 1 ölü

Aydın-İzmir Otoyolu’nda uzun süredir atıl durumda olan Selatin Kuzey, Selatin Güney ve Germencik Güney tarafındaki D Tipi Otoyol hizmet tesisleri, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kiraya verilecek. Bu kapsamda, Resmi Gazete’de yayımlanan ön seçim ilanı ile İzmir-Aydın Otoyolu hizmet tesislerinin projelendirilmesi, yapımı, bakımı ve işletilmesi için ihale süreci başlatıldı. 

Karayolları Genel Müdürlüğü, söz konusu tesislerin projelendirilmesi, yapımı, bakımı ve işletilmesi için ilgilenen şirketlerden ön seçim başvuruları alacak. İhaleye katılmak isteyen şirketler, 30 bin lira karşılığında temin edecekleri ön seçim şartnamesinin ekindeki formları doldurarak 1 Temmuz saat 17.00’ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekecek. 

İhaleyi kazanan şirketler, otoyol hizmet tesislerini belirlenen süre boyunca işletme hakkına sahip olacak ve bu süre zarfında Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yıllık kira ödeyecekler. Görev süresinin sonunda ise tesisleri bedelsiz ve kullanılabilir durumda Karayolları Genel Müdürlüğü’ne devretmekle yükümlü olacaklar. 

Başvurular, Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’na yapılacak olup, ihale ile ilgili detaylı bilgilere ve şartnameye Resmi Gazete ilanından ulaşılabilir.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA