Aydın Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Osman Nuri Aydın, Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesinin ardından kent merkezinde bulunan Aydın Devlet ve Atatürk Devlet Hastanelerinin ihtisas hastanesi olması önerisinde bulundu.

20 – 21 Nisan tarihlerindeki genel kurulun ardından basın mensuplarıyla Zincirlihan Oteli’nde kahvaltıda bir araya gelen Aydın, “2 listeyle seçime girdik. Hekimlerimizin teveccühüyle yönetim kuruluna yeniden seçildik. Tüm kurullarda, tüm liste olarak kazandık. Başta tüm hekimlere teşekkür ediyoruz” dedi.

“HALKIN HASSASİYETLERİNE DUYARLI OLUNMALI”

Tabip odalarının bir ülkenin hekimlerinin otokontrolünü sağladığını ve özellikle etik değerlerin yaşatılması konusunda önemli bir görev üstlendiğini kaydeden Aydın, “Kendimize ve hekim arkadaşlarımıza çekidüzen vermeyi öncelik addediyoruz. Tabip odaları, Türk Tabipler Birliği’nin illerdeki temsilcilikleri. Tabii Türk Tabipler Birliği denilince maalesef son yıllarda 2 talihsiz demeç, biz hekimleri ve tabip odalarını zor durumda bıraktı. Bundan sonra da hekimlerin ve halkımızın hassasiyetlerine duyarlı davranacak bir yönetimin seçilmesi için Aydın Tabip Odası olarak görevimizi yerine getireceğiz. Delege arkadaşlarımız oy kullanacak. Bu dönemde çok daha sendikalarla, üniversitelerle, devlet hastanelerinden, aile hekimlerinden tüm hekimleri kapsayıcı bir yönetim oluşturduk. İnşallah bundan sonraki yönetimler de öyle olacaktır” görüşlerini dile getirdi.

I M G 4395

Kuyucak’ta 200 bin domates fidesi dağıtıldı Kuyucak’ta 200 bin domates fidesi dağıtıldı

“TÜRKİYE’DEKİ HEKİM DAĞILIMI DÜZENSİZ”

Yakın gelecekte açılması planlanan Aydın Şehir Hastanesi’nin planlı ve verimli bir şekilde işletilmesi gerektiğinin altını çizen Aydın, şöyle konuştu: “Eski hastaneler ne olacak? Onları kapatmak, tamamen lağvetmek yerine, yıkmak yerine dal yani ihtisas hastaneleri var. Mesela kardiyoloji, fizik tedavi, onkoloji merkezi olur. Genelde Türkiye’de yapılan bu. Öyle bir merkez yapılabilir. Çünkü poliklinikler yetersiz. Hekim sayısı OECD ülkelerinin en altında. Nüfus başına düşen hekim sayısı yine en altında. Türkiye’deki sorun, hekimlerin düzensiz dağılımıdır. İyi bir planlama gerekiyor.”

Aydın’a basın toplantısı sırasında Aydın Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR