1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Aydın’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. TÜRK – İŞ, KESK, DİSK ve Birleşik Kamu – İş Konfederasyonu öncülüğünde Aydın Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen emekçiler, Egemenlik Bulvarı, Zafer Meydanı, Doğu Gazi Bulvarı ve Hükümet Bulvarı güzergâhını izleyerek, Atatürk Kent Meydanı’na kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. 

Whatsapp Image 2024 05 01 At 17.19.56 (1)

COŞKULU KUTLAMA 

Yürüyüş sırasında Türk bayrakları ve pankartlar açan emekçiler, sloganlar atarak yürüyüşünü sürdürdü. TÜRK – İŞ’e bağlı TES – İŞ Sendikası mensupları Atatürk’ün at üzerindeki fotoğrafının bulunduğu pankart açtı.

Türkiye, Via Carpathia Otoyol Projesi'nde işbirliğine hazır Türkiye, Via Carpathia Otoyol Projesi'nde işbirliğine hazır

Emniyet güçleri tarafından oluşturulan arama noktalarından geçerek Atatürk Kent Meydanı’na alınan katılımcılar, burada davul zurna eşliğinde halay çekti, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. 

Whatsapp Image 2024 05 01 At 17.29.35

CHP DE DESTEK VERDİ 

Kentteki 1 Mayıs kutlamalarına CHP Aydın milletvekilleri Evrim Karakoz ve Hüseyin Yıldız, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Aydın Barosu Başkanı Sezgin Çetin,  Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci, sivil toplum ve meslek kuruluşu temsilcilerinin de arasında bulunduğu protokol mensupları ve çok sayıda emekçi katıldı 

Whatsapp Image 2024 05 01 At 17.19.58 (1)

Muhabir: KIVANÇ UĞUR