19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatük Spor Salonu’nda kutlama programı düzenlendi.  

Tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nun açılış konuşmasıyla devam etti. 

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.02.45

“19 MAYIS KAHRAMANLIK GÜNÜDÜR” 

Fillikçioğlu konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesini 105. yıldönümünde aynı heyecan ve coşkuyu yaşadıklarını belirtti. “19 Mayıs, milletimizin onur ve asaletiyle, Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesine yeniden çıkışının başlangıcıdır” diyen Fillikçioğlu, "Bu nedenle 19 Mayıs kahramanlık günüdür. Milletin azminin, kararlılığının manevi gücünün ispat günüdür. Milli egemenlik ve milli iradenin hakimiyet günüdür. Ne mutlu bizlere ki Türk milleti dünya üzerinde yüzyıllarca yıl dayanaklı bir varlığın sebebi, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutmasına bağlıdır” ifadelerini kulandı.  

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.03.10

AYDIN’A YAPILAN SPOR YATIRIMLARINI ANLATTI”

Törende, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Aydın’a kazandırılan yatımları vurgulayan Fillikçioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın prensipleri ile Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve Sayın Valimiz Yakup Canbolat’ın talimatlarıyla ilimize kazandırdığımız 127 adet halı saha, 12 gençlik merkezi, 9 adet kapalı olimpik yüzme havuzu, 10 adet bal ligi standartlında futbol sahası, 1 adet açık yüzme havuzu, 7 adet spor salonu, 1 adet işçe stadyumu, 1 tane kokart pisti, 3 tane de öğrenci yurdu gençlerimizin, sporcularımızın, öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi. 

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.21.03

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ SİZLERE EMANET"

Aydemir’in mutlu günü Aydemir’in mutlu günü

Fillikçioğlu, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Sizler, milletin temel direği, geleceğin teminatı, Atatürk’ün eserlerinin temel taşlarısınız. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır,” dedi ve tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. 

Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin 19 Mayıs temalı şiirler ve Gençliğe Hitabeyi okumasıyla devam eden törende, öğrencilerin ve sporcuların gösterileri büyük beğeni topladı.  

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.17.33

Programda ayrıca, Muaythai Dünya Şampiyonası ikincisi Nefise Karatay ve  Gençler Avrupa Boks Şampiyonası üçüncücü Emir Aktaş, Aydın Valisi Yakup Canbolat'a Türk Bayrağı ve çiçek  takdim etti. 

Günün anlam ve önemine ilişkin yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Aydın Valisi Yakup Canbolat takdim etti.  

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.05.17

Törene CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yiğit Menderes, ADÜ Rektörü Bülent Kent, Efeler Kaymakamı İlker Arıkan, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Aydın Barosu Başkanı Sezgin Çetin, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.  

Tören sonunda, Vali Canbolat, Atatürk Kapalı Spor Salonu bahçesinde kurulan stantları gezerek, öğrencilerin eserlerini inceledi.  

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.22.35

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA