Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nun yıkılması nedeniyle kentteki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Mimar Sinan Spor Salonu’nda yapıldı. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Efeler Ortaokulu öğrencisi Gökhan Çamoğlu’nun günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla devam etti. 

Whatsapp Image 2024 04 23 At 12.39.05

“KUTLU BİR GÜN…” 

Etkinlikte söz alan İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Bugün cumhuriyetin temellerini oluşturan, milli egemenliğin dönüm noktalarından olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ve TBMM’nin açılışının 104’üncü yıldönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Bu kutlu gün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı onurlandırırken aynı zamanda ülkemizin bağımsızlık mücadelesindeki azim ve kararlılığını bizlere hatırlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayram, Türk milletinin bağımsızlık idealine bağlılığının bir timsalidir. 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla birlikte milletimiz, egemenliğini tüm dünyaya ilan etmiş ve ülkemizin yarınları olan çocuklarımızı bu kutlu günün bir parçası yapmıştır” dedi. 

Whatsapp Image 2024 04 23 At 12.39.04

“ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ VARLIKLARISINIZ” 

Konuşmasında öğrencilere seslenen Ekici, şöyle konuştu: “Sizler ülkemizin en değerli varlıklarısınız, bilgiye aç olan zihinleriniz geleceğin inşasında en büyük güç kaynağımızdır. Bu nedenle sizlere güveniyor ve ülkemizin geleceğine ışık tutmanızı bekliyoruz. Bilgiyi ve bilimi en üst seviyede işleyerek, dürüst ve çalışkan bir nesil olacağınıza inancımız tamdır. Sevgili öğretmenlerim, bu kutlu günün önemini çocuklarımıza en iyi şekilde aktarmak bizim en mutlak vazifelerimizdendir. Sizlerin özverili çalışmalarıyla genç dimağlarımızın doğru yönlendirilmesi mümkün olacaktır. Gayretli çalışmalarınız ve gösterdiğiniz fedakârlıklar biz ve toplum için son derece önemlidir. Ülkemizin aydınlık yarınları için çocuklarımız ve gençlerimize güveniyoruz.”
 

Emekli hemşire kalbine yenik düştü Emekli hemşire kalbine yenik düştü

Whatsapp Image 2024 04 23 At 12.39.05 (4)

VALİ CANBOLAT ÖDÜL VERDİ 

Ekici’nin konuşmasının ardından Aydın Valisi Yakup Canbolat, günün anlam ve önemine ilişkin düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini sundu. 
23 Nisan töreni, halk oyunları ve koreografi gösterileriyle sona erdi. 

Whatsapp Image 2024 04 23 At 12.41.45

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Aydın Barosu Başkanı Sezgin Çetin, İl Emniyet Müdürü Suat Ekici, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Whatsapp Image 2024 04 23 At 12.39.05 (1)

Muhabir: KIVANÇ UĞUR