Enerji ithalatı faturası ekimde yüzde 27,8 azaldı Enerji ithalatı faturası ekimde yüzde 27,8 azaldı

Lüksün yeni adresi olarak tanımlanan ve Didim Delice Yarımadası'nda konuşlanan Anda Barut Collection, 150 milyon Euro'yu aşan yatırımıyla bölgeyi turizmde önemli bir merkez haline getirecek. Türk turizminde yeni bir dönemi başlatmayı hedefleyen ülkenin en prestijli otelcilik şirketlerinden olan Barut Grubu’nun Didim’de hayata geçirmeye hazırlandığı dev turizm tesisinin Türkiye'nin turizm anlayışına yeni bir soluk getireceğini söyleyen Anda Barut Collection Genel Müdürü Cem Karacan, Barut Hotels'ın 52 yıllık deneyimini Ege'ye taşıyan bu yatırımın bölgenin prestij simgesi olmaya aday olduğunu aktardı.

“TURİZM ANLAYIŞINA YENİ BİR SOLUK GETİRECEK”

Dünyanın lüks turizm potansiyelini Türkiye'ye çekmeyi amaçlayan yatırımın, milyarder liginde yer alan isimlere Türkiye'de tatil yapabilecekleri yeni bir lokasyon sunacağını belirten Karacan, Didim'deki bu dev yatırımın bölge halkına da büyük bir heyecan yaşattığını söyledi. Devam eden personel alımları ve eğitim süreçleri ile ilgili yaptığı bilgilendirmede, istihdamın bölgeden sağlanacağını aktaran Karacan, toplamda 800 personelin konaklayabileceği 300 odalı lüks lojman inşa edeceklerini de sözlerine ekledi.

EŞSİZ BİR DOĞA İÇİNDE

200 dönüm doğal güzellik içinde konumlanan Anda Barut Collection, misafirlere geniş ve ferah bir alan sunuyor. İzmir ve Bodrum havalimanlarına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlayan otel, Didim Delice Yarımadası'nın dört mevsim turizme uygun iklimi sayesinde yıl boyu unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir deneyim sunacak.

HERKES İÇİN BENZERSİZ BİR MEKAN

Anda Barut Collection, konuklarına rahatlık ve ayrıcalıklı bir deneyim sunmak için üç ana bölüme ayrılacak. Yetişkinlere özel rahatlamadan, aile seyahati için tasarlanan özel alanlara kadar herkesin ihtiyacına uygun bir mekan olacak. Çocuklu aileler için tasarlanan özel alanlar, çocukların enerjilerini en etkili şekilde harcayabilecekleri, aynı zamanda öğrenirken eğlenebilecekleri bir ortam sunacak.

Herkesin rahatlıkla nefes alabileceği geniş ve ferah alanlarıyla Anda Barut Collection, Ege'nin yeni lüks adresi olarak öne çıkıyor. Yetişkinlere özel rahatlamadan ailelere özel tatil deneyimine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunacak olan otel, sağlıklı beslenme ve gastronomik keşiflere de vurgu yaparak konuklarına unutulmaz anılar yaşatmaya hazırlanıyor. (MURAT TAN)