Koçarlı’nın sembolü olan Cihanoğlu Kulesi’nin geçtiğimiz süreçte kamulaştırılmasını sağlayarak rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin hazırlanması için de düğmeye basan Belediye Başkanı Nedim Kaplan, tarihi değerin bir an önce restore edilerek ilçe turizmine kazandırılması için girişimlerini sıklaştırdı.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı’ya ziyarette bulunan Başkan Kaplan, Cihanoğlu Kulesi’nin rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin hazır olduğunu ve 2023 yılı yatırım programı kapsamında bulunan işle ilgili olarak bir an önce ihaleye çıkılması gerektiği talebini iletti. Bakan Yardımcısı Yazgı, ihale sürecinin en kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaklarını sözünü verdi.

Kuşadası’nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Eğitim ve Danışma çalıştayı başladı Kuşadası’nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Eğitim ve Danışma çalıştayı başladı

“İLÇEMİZİN ÇEHRESİNE DEĞER KATACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kaplan, Yerel Seçimler sürecinde Cihanoğlu Kulesi ile verdikleri sözü yerine getirecek olmalarından duyduğu memnuniyeti paylaşarak, “Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Gökhan Yazgı’ya ilçemizde yapılacak olan çalışmaları aktararak değerlendirmelerde bulunduk. Bakan Yardımcımıza destekleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. Cihanoğlu Kulesi ile ilgili sözümüzü tutuyor, tarihimize sahip çıkıyoruz. Cihanoğlu Kulesi ve çevresi restorasyonu için en kısa zamanda ihaleye çıkılacak ve özüne dokunmadan ilçemizin çehresine değer katacağız. Cihanoğlu Kulesi ve çevresinin restorasyonunda bugüne kadar ayrıca emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Aydın önceki dönem İl Kültür ve Turizm Müdürümüz, AK Parti MKYK Üyemiz Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer’e, AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanımız Mustafa Savaş ile AK Parti Aydın Milletvekillerimiz Ömer Özmen ile Seda Sarıbaş’a da çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)