Aydın Sağlık Müdürlüğü, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince, kaliteli sağlık hizmetinin devamlılığı ve halkın sağlığını korumak, en iyi tedavi olanaklarını sunabilmek için 18 hastane ve 3 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile toplam 9 bin 335 personelin görevde olacağını açıkladı.

Kuyucaklı polisten acı haber Kuyucaklı polisten acı haber

Ramazan Bayramı tatili süresince verilecek olan sağlık hizmetlerini değerlendiren İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul “Tatil süresince hizmet verecek olan hastanelerimiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerimizde sağlık hizmetlerinin aksamaması adına insan gücü ve tıbbi donanım yönünden gerekli düzenlemeler yapılarak tedbir ve önlemler alındı. Sağlık tesislerimizde bayram tatili süresince poliklinik hizmeti haricinde acil servis, yoğun bakım, ameliyathane, doğumhane, Diyaliz ünitelerimiz, yataklı servislerimiz ve Evde Sağlık Hizmetleri birimlerimiz kesintisiz sağlık hizmeti verilmeye devam edecektir. Acil servislerimiz de 4 bin 143 personelimiz, 62 Evde Sağlık hizmetleri ekibimizde görevli 158 personelimiz dâhil olmak üzere toplam da 9 bin 335 sağlık personelimiz hastalarımıza ve vatandaşlarımıza hizmet vermek için görevi başında olacak. Yoğun bir şekilde çalışarak özveriyle görevini yerine getirecek olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Vatandaşların sağlıklı bir bayram geçirmesi için tüm tedbirlerin alındığına dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, sağlık personelleri nezdinde tüm Aydınlılara sağlıklı bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA