Aydın İl Sağlık Hizmetleri İstasyonları'nda çalışan personelin katıldığı Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi’ne katılan İl Sağlık Müdürü Dr. Şenkul,  verilen eğitimin hasta güvenliği ve hizmet kalitesinin artırılmasında önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak katılımcılara görevlerinde başarılar diledi.

DSİ Aydın’da bayrak değişimi DSİ Aydın’da bayrak değişimi

Eğitimde, araç mekaniğiyle ilgili önerilerden başlayarak araç bakımı, sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, hız problemleri, trafik kuralları ve özel durumlar gibi konular ele alındı. Bunun yanında ambulanslarda siren ve ışık kullanımı, kazalarla mücadelede pratik uygulamalar da eğitimin içeriğinde yer aldı.

Eğitimle ilgili yerinde gözlemlerde bulunmasının ardından açıklama yapan Dr. Şenkul, eğitimin acil durumlarda etkin bir şekilde müdahale etmeyi ve ambulans ekiplerinin becerilerini geliştirmeyi amaçladığını belirtti. Şenkul ayrıca katılımcılara pratik deneyimler kazandıran ve günlük bakım, manevralar ve acil durumlar için gereken becerileri içeren eğitimin önemine de vurgu yaptı. (MURAT TAN)

ambulans 3ambulans 2Ambulans 1