Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan hastanelerde görev yapan toplam 11 hemşirenin katıldığı ‘Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifika Programı’nın sertifikaları, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul ve Aydın Atatürk Devlet Hastanesi yönetiminin katılımıyla düzenlenen törenle kursiyerlere verildi.

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Şenkul, Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı’nın yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, tüm kursiyerlere sertifika programında edinmiş oldukları bilgi ve birikimlerle sahadaki görevlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlaması dileğinde bulundu. Şenkul konuşmasında ayrıca, evde sağlık hizmetleriyle vatandaşların devletin şefkat elinin daima yanında olduğunu ve evlerinde yalnız olmadıklarını hissettiğini belirterek verilen hizmetin hasta ve hasta yakınlarına büyük moralle motivasyon sağladığına vurgu yaptı.

Çöken çatının altından hayvanlarını belediye ekipleri ile çıkardı Çöken çatının altından hayvanlarını belediye ekipleri ile çıkardı

2017 yılında başlayan Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı kapsamında Atatürk Devlet Hastanesi şimdiye kadar 76 kursiyere sertifikaları teslim edildiği öğrenilirken,  eğitim programlarının devam edeceği bildirildi. (MURAT TAN)

Hemş3