Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, 14 Mart Tıp Bayramı'nı anlamlı bir etkinlikle kutladı. Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde düzenlene programda ayrıca emekli sağlık çalışanlarını ve doktorları onurlandırmak ve katkıları için teşekkür edildi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının özverili çabalarını vurgulayarak, onların insanlığın en değerli ihtiyaçlarından olan sağlığın korunmasında ve şifaya vesile olmada kahramanlık gösterdiğini belirtti. Şenkul, özellikle COVID-19 pandemisi ve depremler gibi zorlu süreçlerde sağlık çalışanlarının gösterdiği kararlılık ve özverinin toplum için umut kaynağı olduğunu dile getirdi.

Programın devamında ise Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Şeker ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'nden Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran'ın katılımıyla gerçekleştirilen "Aydınoğulları Döneminde Tıp Bilimi ve Hekim Hacı Paşa" konulu panel oldu.

İki yıldır yeme içme güçlüğü yaşayan hasta sağlığına kavuştu İki yıldır yeme içme güçlüğü yaşayan hasta sağlığına kavuştu

Panel ve teşekkür belgesi takdiminin ardından, uzun yıllar boyunca sağlık sektöründe emek vermiş ve insanların sağlığına katkı sağlamış emekli hekimlerimize bir kez daha teşekkür edildi.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA