Aydın Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekiplerince Ekim ayında gerçekleştirilen trafik denetimlerinin bilançosunu açıkladı.

Buna göre, bir aylık zaman diliminde ekipler tarafından kontrol edilen 171 bin 171 araçtan 29 bin 189’una 42 milyon 379 bin 814 lira para cezası uygulandı.

Denetimler kapsamında kusurlarından dolayı 196 sürücü ile bin 22 araç trafikten men edildi, 553 sürücünün ehliyetine el kondu.

Park halindeki araca çarpıp takla attı Park halindeki araca çarpıp takla attı

7 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Valiliğin açıklamasında, “Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2023 Ekim ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 267 maddi hasarlı, 483 yaralamalı ve 6 ölümlü olmak üzere toplam 756 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 655 vatandaşımız yaralanmış, 7 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

TRAFİK KURALLARINA UYMANIN ÖNEMİ HATIRLATILDI

Açıklamada, “Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi. (KIVANÇ UĞUR)