Her yıl Haziran ayının ilk haftasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri, Aydın'da Gençlik Caddesi'nde düzenlenen sergi açılışı ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikler kapsamında, 17 ilçe halk eğitim merkezi kursiyerlerinin eserlerinden oluşan serginin açılışı yapıldı. 

Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından folklor ekibi tarafından yapılan gösteri izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösterilerin ardından kurdele kesilerek sergi açılışı gerçekleştirildi. Vali Yakup Canbolat, sergi alanını gezerek kursiyerlerin eserlerini inceledi ve başarılarından dolayı onları tebrik etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmada, “El emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği bu etkinlikte kursiyerlerimizi gayretleri için tebrik ediyorum” dedi. 

Aydın’ın 3 ilçesinde elektrik olmayacak Aydın’ın 3 ilçesinde elektrik olmayacak

Açılışa, Aydın Valisi Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Altıntaş, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA