Denetimler kapsamında 823 araç trafikten men edilirken, yasal sınırlar üzerinde alkollü araç kullanan 866 sürücüyle birlikte kurallara uymayan çok sayıda sürücü cezadan kaçamadı.

Aydın’da İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye” sloganı çerçevesinde huzur ve güvenin ortamının tesis edilmesi adına, trafik kazalarının yol açtığı can veya mal kayıplarının önüne geçmek ve olumlu bir trafik kültürünü hayata geçirmek için verilen eğitimlerle denetim çalışmaları kesintisiz devam ediyor.

Aydın’da ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye” sloganıyla il genelindeki faaliyetlerini kesintisiz sürdüren Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince bu yılın ilk 8 ayını kapsayan takvim çerçevesinde yapılan uygulamalarda,  alkol denetiminde 13 bin 242, emniyet kemeri denetiminde 11 bin 114, yük taşımacılığı denetiminde bin 352, motosiklet denetiminde 5 bin 449, yolcu taşımacılığında bin 556 ve diğer denetim konularında da 72 bin 813 olmak üzere 105 bin 526 araç titizlikle denetlendi.

Denetimler sonucunda, yasal sınırlar üzerinde alkollü araç kullanan 866 sürücü, plakasız araç kullandığı tespit edilen 74 sürücü, araç muayene süresini geçirmiş olan 993 sürücü, abartılı egzoz kullanarak çevreye rahatsızlık veren 71 sürücü, drift atarak trafikte tehlikeye yol açan 17 sürücü, yüksek ses müzik yayınıyla araç kullanan 609 sürücü, çakar ışık sistemi tespit edilen 12 sürücü, araç plakalarını kanuna aykırı şekilde kullanan 82 sürücü, eksikliklerini tamamlayınca değin trafikten men edilerek cezaya çarptırıldı.

5 ilde aranan hükümlü Aydın’da yakayı ele verdi 5 ilde aranan hükümlü Aydın’da yakayı ele verdi

Denetimlerde öte yandan farklı kanun maddelerinden toplamda 27 bin 426 sürücüye de eksikliklerinden dolayı gerekli cezai işleme tabi tutulurken, son 8 ayda 823 aracınsa trafikten men edildiği bildirildi. (MURAT TAN)

Aydın 1-2