Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Aydın'da bu gece saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli güneydoğulu rüzgarla birlikte gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 22 Kasım 2023 (Çarşamba) boyunca devam etmesi beklenen yağışların kuvvetli (21/50 kg) olması tahmin ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Bu hava koşulları nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları önem arz ediyor.

Vatandaşlardan, ani hava değişimlerine karşı hazırlıklı olmaları, gerekli tedbirleri almaları ve güncel hava durumu bilgilerini takip etmeleri isteniyor. Ayrıca, resmi makamların ve yerel yetkililerin duyurularını yakından takip etmek, güvenlik açısından büyük önem taşıyor.

İncirliova Kapalı Pazar Yeri’nde sorun çözüldü İncirliova Kapalı Pazar Yeri’nde sorun çözüldü

Ulaşımda olası aksamaların önüne geçmek için sürücülerin hızlarını düşürmeleri, güzergahlarını önceden planlamaları ve gerektiğinde seyahatlerini ertelemeleri öneriliyor. (DİLARA YERLİKAYA)