Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, bu yıl yenilikçi bir yaklaşımla yapay zeka destekli yıl sonu gösterisi hazırladı.  

Sükran Güngör Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konserle, yapay zeka ile destekli sunucu BESTE ve her müzik parçasına uygun olarak yapay zeka ile üretilmiş görsellerden oluşan arka fonlar ile zenginleştirilen gösteri ile bir ilke imza atıldı. Konser, Şef Melih Selen ve müzik bölümü başkanı Hakan Ceylan tarafından çevreci bir anlayışla hazırlandı. Konser boyunca kullanılan yapay zeka teknolojisi, öğrencilerin performanslarını daha da etkileyici hale getirdi ve izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşattı. 

Qr Akış

FARKINDALIK OLUŞTURDULAR  

Karacasu Belediyesi’nden önemli duyuru Karacasu Belediyesi’nden önemli duyuru

Akışın QR kod ile sunulduğu etkinlikte, şeflere çiçek sunumu yerine Tema Vakfı fidan bağış sertifikası verilerek çevre bilinci ve farkındalık oluşturuldu. 

Yıl sonu konserine İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Etkinlik, teknolojinin sanata entegrasyonunun başarılı bir örneği olarak büyük beğeni topladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, bu yenilikçi yaklaşımdan dolayı okul yönetimini ve öğrencileri tebrik ederek, böyle projelerin eğitimde teknolojinin kullanımının önemine dikkat çekti. 

Şef Eğitim Konser

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA