Partilerin bir önceki seçimde aldıkları oylarla karşılaştırılmalı yapılan açıklamada, Aydın’dan çarpıcı sonuç çıktı.

Alf Araştırma Şirketitarafından Aydın’da 17-20 Nisan tarihlerinde bin 450 kişiyle yüz yüze görüşülerek, katılımcılara, ‘Bu Pazar milletvekili seçimi olsa hangi partiye/adaya oy verirsiniz’ sorusu soruldu. Araştırma sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 34,2, CHP yüzde 30,5, İYİ Parti yüzde 16,4, Yeşil Sol Parti yüzde 8,1, MHP yüzde 6,4 ve diğer partilerin oylarıysa yüzde 4,4 olarak açıklandı.

Çeştepe Hanımevi minik misafirlerini ağırladı Çeştepe Hanımevi minik misafirlerini ağırladı

Şirketten bir önceki seçimlerde partilerin aldığı oylarla yapılan karşılaştırmalı açıklamada, CHP’nin bir önceki seçime göre Aydın’da 3,5 puan, HDP’nin 1,3 puan ve MHP’ninse 1,7 puan oy kaybı yaşadığı vurgulandı. Ankete göre, AK Parti’nin Aydın’da bir önceki seçimlere göre oyları 1,7 puan artarken, İYİ Parti’nin oylarındaysa 1,6 puan artış yaşandı.

Aydın’daki Cumhurbaşkanlığı anketi sonuçlarıysa şu şekilde oluştu; Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 53,7, Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 41,8, Memleket Partisi Adayı Muharrem İnce yüzde 2,8 ve Ata İttifakı Adayı Sinan Oğan ise yüzde 1,7. (MURAT TAN)

Beko Boz 1-1