HKP Avukatı Fevzi Ender Ferahbaş, Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümü 4. sınıf öğrencisi Zeren Ertaş Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan asansör kazasıyla ilgili olarak Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Nazilli Kent Konseyi’nden NGC’ye ziyaret Nazilli Kent Konseyi’nden NGC’ye ziyaret

HKP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Aydın’da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda ihmal ve gerekli denetimlerin yapılmaması nedeniyle arızalanan bir asansörün düşmesi sonucu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş yaşamını yitirmişti. Halkın Kurtuluş Partisi olarak Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KYK Genel Müdürü Recep Ali Er, KYK Genel Müdür Yardımcıları Haluk Tayyib Yetim, Mustafa Özgül, Ali Özdemir, Aydın/Güzelhisar KYK müdür ve müdür yardımcıları ile asansör firma yetkilileri hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk” ifadelerine yer verildi.

HKP Avukatı Ferahbaş, konuya ilişkin açıklamasında, tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek sürecin takipçisi olacaklarını söyledi. (MURAT TAN)