Aydın Valisi Yakup Canbolat'ın başkanlığında düzenlenen '2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Üniversite Güvenlik Koordinasyon ve Üniversite Öğrencilerinin Barınma Sorunları Toplantıları'na ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent de katıldı.

Nazilli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını yaptı Nazilli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını yaptı

Toplantı, ilgili kurum yöneticilerinin de iştirakiyle gerçekleşti. Düzenlenen toplantıda öğrencilerin yurt ve beslenme ihtiyaçlarına ek olarak üniversiteye ulaşımlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yürütülen çalışmalar ele alındı. Aynı zamanda, ulaşımın daha rahat ve sorunsuz hale getirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar da gözden geçirildi.

Toplantıda ayrıca yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerin barınma, beslenme, ulaşım, huzur ve güvenliği gibi konular ele alındı. Öğrencilerin ders dışı zamanlarını etkin ve verimli bir şekilde değerlendirebilmeleri, akademik gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal, kültürel, sportif ve gönüllülük faaliyetleri gibi hususlar da detaylı bir şekilde masaya yatırıldı. Vali Canbolat’ın başkanlığındaki toplantıda, alınması gereken tedbirler ve uygulamalar üzerinde de görüş birliğine varıldı. (MURAT TAN)