Akyaka'daki kazada yaralanan midibüs şoförü hayatını kaybetti Akyaka'daki kazada yaralanan midibüs şoförü hayatını kaybetti

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Günver Güneş, Aydın – İzmir Otoyolu’ndaki aydınlatma yetersizliğini gündeme taşıdı.

Güneş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hafta sonu otobandan ailecek İzmir'den Aydın'a geliyoruz. Yolun uzunca bir kısmı zifiri karanlıkta geçiyor. Tek bir ışıklandırma dahi yok. Işıklandırma kısmen bir kaç yerde. Germencik’ten jeotermal tesislerin önünden geçiyoruz. Orası da karanlık. İnsan düşünmeden edemiyor. Jeotermal şirketler harıl harıl çalışıyor yeraltından Aydın'ın sıcak suyunu çekip elektrik enerjisine dönüştürüp bunu devlete satıyorlar. Büyük paralar da kazanıyorlar. Devlet elektrik sahibi oluyor. Aydın'a kalan çilesi, kirlenen hava, zehirlenen toprak ve su.   Elektriği gören yok. Yolu bile uzun farlar ile el yordamıyla geçiyoruz. Velhasıl Türkiye gariplikler ülkesi” görüşlerini aktardı.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR