CHP Nazilli’de kongre heyecanı yaşanacak CHP Nazilli’de kongre heyecanı yaşanacak

DSP’nin Aydınlı genel başkanı Önder Aksakal, TBMM’de düzenlenen 23 Nisan özel oturumunda DEM Parti’li bazı belediyelerde ulusal değerleri hedef alan eylem ve söylemleri gündeme taşıdı.

Aksakal, “Belediye başkanı makam odası ve meclis toplantı salonlarından Türk Bayrağı’nı çıkaranların, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasından imtina edenlerin, Atatürk'ün ve Cumhurbaşkanının resimlerini kaldırmaya cüret edenlerin, cumhuriyetin ilanı sonrasında emperyalist kışkırtmalar neticesinde devlete başkaldıran asilerden hiçbir farkı yoktur” ifadelerini kullandı.

“KALKIŞMA DENEMELERİ…”

DSP Lideri Aksakal, “Tam bağımsızlık hedefi doğrultusunda ülkemizde demokrasinin gelişmesi, halkın ekonomik olarak refah ve mutluluğunun artması için yasama organının üyeleri olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Ülkemiz jeopolitik olarak dünyanın en sıcak bölgesinde yer almaktadır. Egemen güçlerin bölgemiz ve topraklarımız üzerindeki hayal ve hevesleri yüz yıl önceki ihtiras gücüyle bugün de devam etmektedir. Bunu gerçekleştirmek için çok uzun zamandır bölgemizdeki ülkeler karıştırılmakta, insanlar hangi milletten ve inançtan olursa olsunlar ayrımsız katledilmektedir. Artık bu saldırılar günümüzde katliam boyutlarını aşmış, soykırım düzeyine çıkarılmıştır. Günün her dakikasında İsrail terör devletinin Gazze'de yaşayan insanlara yaptığı zulüm haberleriyle karşılaşıyoruz. Öyle ki bu katiller amaçlarına ulaşabilmek için bölgemizi tümden cehenneme çevirmekten de çekinmeyeceklerini açıkça ilan etmektedirler. Hedef topraklardan biri olan Türkiye içinde de bir karışıklığın altyapısını oluşturmak adına özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki bazı yerel kurumlarımızda millî değerlerimize yönelik kalkışma denemelerine de başlanmış olmaları bunun en açık kanıtıdır. Belediye başkanı makam odası ve meclis toplantı salonlarından Türk Bayrağı’nı çıkaranların, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasından imtina edenlerin, Atatürk'ün ve Cumhurbaşkanının resimlerini kaldırmaya cüret edenlerin, cumhuriyetin ilanı sonrasında emperyalist kışkırtmalar neticesinde devlete başkaldıran asilerden hiçbir farkı yoktur. Türk milleti olarak topyekûn uyanık olmak durumundayız” görüşlerini dile getirdi.

SAKIK’IN TEPKİSİNE ALDIRMADI

Aksakal’ın sözlerine DEM Parti Milletvekili Sırrı Sakık’ın, “Yalan söylüyorsun” diyerek tepki gösterdiği Meclis tutanaklarına geçti.

Sakık’ın sataşmasına aldırmadan konuşmasını sürdüren Aksakal, “Bölücü terör örgütünün siyasi uzantıları ve onların sözde demokrasi söylemlerine sempatiyle yaklaşanlar eliyle yürütülen bu girişimlere karşı duyarsız kalınmamalı ve en kısa zamanda kadim Türk devleti vaziyeti alarak olası zafiyeti mutlaka gidermelidir. Kesintisiz şekilde genişleyerek süren bölücü terörle mücadelemizin yanında bölgemizde yaşanan ve topraklarımıza da sıçratılması riski olan kaosa bir son vermek için İsrail ve Birleşmiş Milletler Teşkilatına yönelik olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilen tüm partilerin imzalayacağı bir ateşkes çağrısı metninin ‘23 Nisan bildirisi’ olarak yayımlanmasını öneriyorum” diye konuştu. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR