İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Muğla, Balıkesir, Manisa ve Kocaeli gibi büyükşehirlerden gelen tatilciler, Ayvalık Deniz Hudut Kapısı önünde kuyruklar oluşturdu.

Ayvalık ile Midilli arasında feribot seferleri düzenleyen turizm acenteleri, yoğunluk nedeniyle ilave seferlerle hizmet verdi. Sabah gelen tatilciler, üç ayrı turizm şirketinin feribotlarını doldurdu.

Rehberlik yapan Necmi Hacıoğlu, gazetecilere, Türk tatilcilerin yılbaşını geçirmek için Ege adalarını tercih ettiğini söyleyerek, "Bugün 700'den fazla tatilci adalara geçmeye hazırlanıyor. Bir geceyi Midilli'de geçirip, daha sonra da adalara yönelik turlar yaparak tatillerini geçirecekler." dedi.

Seyahat acentesi sahibi Ali Jale ise yeni yıl için düzenledikleri seferlere ilginin yoğun olduğunu vurguladı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yaban hayatını yerinde izliyor ve koruyor Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yaban hayatını yerinde izliyor ve koruyor

Jale, ek seferler yaptıklarını anlatarak, "Yarınki ek seferlerimizle yılbaşı periyodunda 2 bin kişinin Yunan adaları ve Midilli'ye geçeceğini düşünüyoruz." diye konuştu.

Kaynak: AA