MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Türk Demokrasi Tarihi’ne kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin ardından kurulan sözde askeri mahkemenin verdiği kararla 16-17 Eylül 1961’de idam edilen Merhum Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’yu unutmadı.

"ARTIK DARBELER DÖNEMİ KAPANMIŞTIR"

Öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarına 450 milyon liralık kaynak Öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarına 450 milyon liralık kaynak

Başkan Alıcık mesajında şu ifadelere yer verdi; “16 Eylül 1961 de Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan, 17 Eylül 1961 de hemşehrimiz Başbakan Adnan Menderes İmralı adasında idam edilerek  şehit edilmişlerdir. Allah rahmet eylesin. Artık darbeler dönemi kapanmıştır. Türk-İslam ahlakıyla perçinlenmiş; akıl, adalet ve izanla pekişmiş, merhamet ve şefkatle yücelmiş aziz Türk milleti teşkilatçı karakteri, birlik ve beraberliği, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve gelişen demokrasimiz ile ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi hiçbir tehdide aldırış etmeden, vesayet arayışlarını gereken dersi verecektir. Allah birliğimizi beraberliğimiz bozmasın” (MURAT TAN)

Menderes 1