Koçarlı Belediye Başkanı CHP’li Özgür Arıcı, önceki dönemden kalan belediye borç miktarının 200 milyon civarında olduğunu belirterek, AK Parti’li eski Başkan Nedim Kaplan’a eleştirilerde bulundu. 

Belediye meclis toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Arıcı, “31 Mart seçimleri sonrası mazbatamızı aldığımız gün itibari ile maalesef ki hem maddi, hem manevi anlamda travmatik bir ilçe belediyesi teslim aldığımızı gördük. Ülke ekonomisinin kötüye gittiği alım gücünün azaldığı geçim sıkıntısının gündemden düşmediği bir süreçte gördük ki Koçarlı Belediyesi’nde herkes için durum böyle değilmiş” dedi. 

ŞİRKET MÜDÜRÜNE ‘MAAŞ’ TEPKİSİ 

“Devletin sağladığı imkân ile hizmeti getiren önceki dönem belediye başkanının kendini parlatma çabası ile bıraktığı enkaz içerisinde biz şuanda maaşları ödeyemez durumdayız” diyen Arıcı, “Gecesini gündüzüne katarak üç kuruş maaş için alın teri döken işçi kardeşlerim, devletin kadrolu memur çalışanları, bugün yarım maaş alırken tüyü bitmemiş yetim hakkı ve adalet üzerine siyaset yapan önceki dönem belediye başkanının en yakın adamı şirket müdürü Mehmet Keskin’in maaşı net 60 bin liradır. Bu maaşın hakkını verecek hangi görevleri layığıyla yerine getirmiş? Mehmet Keskin’i bir kez çalışırken gören olmuş mu? Bu hangi emeğin karşılığıydı?” ifadelerini kulandı. 

“BİNLERCE ÇALI SÜPÜRGESİ ALINMIŞ” 

Başkan Arıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Büyükşehir Belediyesi yılda 2 bin adet çalı süpürgesi alırken Koçarlı Belediyesi 2022 yılında 22 bin, 2023 yılında 12 bin ve 2024 yılında 15 bin adet çalı süpürgesi almıştır. Ambar çıkış kayıtları yok. Belediyemiz bünyesindeki Adnan Menderes, Ragıp As, Cihanoğlu, Çakırbeyli, Arpacılar parkları ve Koçarlı Millet Bahçesi Adnan Menderes Kent Ormanı önceki döneme denk gelen Mart ayı toplam kazancı 247 bin 858 lira iken göreve başladığımız günden bu yana yani Nisan ayı gelirleri toplamı 723 bin 456 TL olarak kayıtlara geçmiştir. Burada da takdir siz değerli kamuoyunundur. Seçimi kazanacağını düşünen eski belediye başkanı Yeniköy Çamlığı koyun çiftliğinin bulunduğu alanı 4 parsel halinde 15 Nisan’da satış hazırlığı yapmış. Biz Yeniköy halkımızın alın teri döktüğü o yerleri satmayacağız.”

“KOÇARLI ESNAFIYLA BARIŞACAĞIZ” 

Kiracılara kritik uyarı Kiracılara kritik uyarı

Önceki dönemden kalan belediye borç miktarının 200 milyon lira civarında olduğunu kaydeden Arıcı, “Bu hususlarla ilgili detaylı raporları belediye binamız önünde tüm kamuoyuna ayrıca duyuracağız. Koçarlı halkı küs, esnaf küs, çalışan küs, biz gönülleri alacağız borçları kapatıp Koçarlı esnafı ile barışacağız. Tüm alışverişlerimizi esnafımızdan yapacağız. Halkımızla iç içe birlikte ortak akılla bu ilçenin üzerindeki karabulutları kaldıracağız” sözlerine yer verdi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR