Başkan Kaplan, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli ile birlikte etkili olan aşırı yağıştan dolayı yaşanan sıkıntılar sonrası bir yandan sahada inceleme yaparken, bir yandanda vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak yanlarında oldukları ifade ettiler.

Taşkın risklerine karşı tahmin ve erken uyarı sistemleri devreye alınıyor Taşkın risklerine karşı tahmin ve erken uyarı sistemleri devreye alınıyor

Koçarlı Belediyesine bağlı ekiplerin ve iş makinelerinin vakit kaybetmeden şiddetli yağışların yaşandığı mahallelerde vatandaşların yardımına koştuğunu ifade eden Başkan Kaplan, "Meteorolojinin uyarıları sonrası ekiplerimiz hazır bir şekilde bekliyordu ve vakit kaybetmeden şiddetli yağış alan mahalllerimize yönlendirme yaptık. Belediyemiz tüm imkanlarımızla hemşehrilerimizin yanında. Şiddetli yağıştan etkilenen mahallelerimizde gerekli müdahale yapılıyor. Tüm ekiplerimizi alarma geçirdik"  dedi.

Kaymakam Ersin Tepeli ile birlikte bölgede İnceleme yaptıklarını da belirten Başkan Kaplan, "Kaymakamımız ve tüm kurumlarımız ile birlikte bölgeye geldik.Tüm ekiplerimiz, iş makineleri ile araç gereçlerle sıkıntının giderilmesi için seferber olduk. Yağıştan etkilenen bölgelerdeki hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Allah daha beterlerinden korusun.  Hemşirelerimi ziyaret ederek yaşanan selin boyutunu inceledik. Mağduriyetlerinin ve zararlarının giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması hususunda talimatlarımızı verdik. Yaraların sarılması için tüm ekiplerimiz ile yanlarında olduğumuzu belirttik” dedi. (HABER MERKEZİ)