Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nin 14 Mayıs’ta yapılacak olması çok partili sisteme geçişin öncü ismi olan Adnan Menderes’in memleketi olan Demokrasi Kenti Koçarlı’da da tarihi önemi itibariyle sembolik anlam taşıyor. AK Parti Aydın Milletvekili Adayları, bu nedenle seçim çalışmalarını geçtiğimiz gün Merhum Başbakan Menderes’in köyü Çakırbeyli’deki Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nde başlatırken, AK Parti Koçarlı İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen tanıtım toplantısında da partilileriyle bir araya geldiler.

"Anadolu Kadını" defilesi nefes kesti "Anadolu Kadını" defilesi nefes kesti

 AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ile birlikte AK Parti Aydın 2. Sıra Milletvekili Adayı Seda Sarıbaş, AK Parti Aydın 3. Sıra Milletvekili Adayı Ömer Özmen, AK Parti Aydın 4. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Abak ve diğer dört adayın da hazır bulunduğu toplantıya, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Partili Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ile AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Ümit Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de katılım sağladı.

“EMİN ADIMLARLA OMUZ OMUZA YÜRÜYORUZ”

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan, “Türkiye Yüzyılı’nda zafer meşalesini yine yakacağız” dedi. Açıklamasında, “Koçarlı’mızın demokrasi şehidi Başvekilimiz Adnan Menderes’in “Yeter Söz Milletindir“ şiarını düstur edindik” diyen Kaplan, “Elimizde, içimizdeki hizmet aşkı gibi kor kor yanan zafer meşaleleri emin adımlarla omuz omuza yürüyoruz. AK Parti Aydın İl Başkanımız Sn. Gökhan Ökten ve 28. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Adaylarımız ile İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettik. Ardından ilçe teşkilatımız ve vatandaşlarımızın katılımı ile esnaf ziyareti gerçekleştirerek hemşerilerimizle bir araya geldik” dedi.

Koçarlıların AK Parti Milletvekili Adaylarına gösterdiği teveccühten memnun olduklarını da kaydeden Başkan Kaplan, 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın zaferle ayrılması için sahadaki çalışmalarını dur durak bilmeden sürdüreceklerini kaydetti.  (MURAT TAN)

Kaplan 6Kaplan 5Kaplan 4Kaplan 3Kaplan 2Kaplan 1