Başkan Erden, aday olmayacak Başkan Erden, aday olmayacak

Yerel seçim sürecine girilirken Nazilli’de dört büyük partinin seçime hangi adaylarla gideceği merak ediliyor. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın İYİ Parti’den seçildikten sonra Ak Parti’ye geçmesi nedeniyle İYİ Parti için Nazilli Belediyesi’ni almak adeta bir onur meselesi haline geldi.

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, belediye başkan adaylığı için belirledikleri üç isimle istişare yaptıklarını ve söz konusu üç isimle ilgili raporunu hazırlayarak genel merkeze sunduğunu söyledi.

KAZANACAK ADAY VURGUSU YAPTI

Başkan Kural konuyla ilgili olarak Yeni Kıroba Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “İYİ Parti olarak adayımızda aradığımız iki özellik var: Birincisi Nazilli’nin öz evladı olması, ikincisi karakterli olması. Kriterlerimize uyan üç isimle görüşmelerimiz sürüyor. Hazırladığım raporu partimizin yetkili kurullarına ilettim. Genel merkezimiz Nazilli’de anketler de yaptırıyor. Mottomuz genel başkanımızın her zaman söylediği gibi “Kazanacak aday.” Nazilli’de de aynı yöntemle çalışıyoruz. Kazanacak adayı belirleyip parti rozetini takacağız” dedi. Başkan Kural Genel İdare Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda 1 Ekim 2023 tarihine kadar aday olmayı düşünen tüm il ve ilçe başkanlarının istifa edeceğini hatırlatarak adaylık gibi bir düşüncesi olmasa da GİK kararı gereği istifa edeceğini açıkladı. (FİLİZ ÖZDEMİR)